Мени
Вашата кошничка
Овошје и зеленчук
1.    КНИГА СО СТИКЕРИ Учење низ игра   2.    БОЕНКА Новогодишна радосница   3.    БОЕНКА Учи..
390.00 ден.
Без ДДВ:390.00 ден.
1.    КНИГА СО СТИКЕРИ Учење низ игра   2.    ЏАМБО БОЕНКА Четири годишни времиња 3.    БОЕНКА Нов..
490.00 ден.
Без ДДВ:490.00 ден.
1.    КНИГА СО СТИКЕРИ Учење низ игра   2.    КНИГА СО АКТИВНОСТИ Зимски радости 3.    БОЕНКА Ново..
690.00 ден.
Без ДДВ:690.00 ден.
СИРИ и дружината - комплет од 3 книги
-22 %
Сири и Безгрижното коњче Сири и исчезнувачката ѕвезда Сири и храброто зајаче  ..
820.00 ден. 1,050.00 ден.
Без ДДВ:820.00 ден.
Маите и Напуштената куќа - комплет
-26 %
Комплет од 2 изданија: Календарот на МаитеЕкскурзија на тројца необични херои. Древен ѕид од стар храм на Маите. Патување наназад низ..
600.00 ден. 810.00 ден.
Без ДДВ:600.00 ден.
Вселената и Научници - комплет
-19 %
Комплет од 2 изданија:„Неверојатно патување низ вселената“ е нашето ново издание, во кое заедно сите ќе појдеме на едно необично интерпланетарно п..
550.00 ден. 680.00 ден.
Без ДДВ:550.00 ден.
Едукативна кутија со 8 книги
-14 %
Читајте песнички, гатанки, учете ги буквите, животните, превозните средства... сечете и лепете стикери, цртајте, бојте и забавувајте се! Изданијата с..
1,330.00 ден. 1,540.00 ден.
Без ДДВ:1,330.00 ден.
Креативни боенки - комплет од 3 книги
-14 %
ДРАГИ ДЕЦА,За брзо и лесно учење и проверкаТЕСТ БОЕНКА ВЕСЕЛА МАТЕМАТИКА ИГРОТЕКАКреативните боенки ПИШИ – БРИШИ, покрај 12 – те ..
180.00 ден. 210.00 ден.
Без ДДВ:180.00 ден.
Автор: Вера Андон
Учење низ игра бр.8Еден е Иван е мал, Еден Иван е крал!Но и ти ако си дете, и ти ако си мал,во детското кралство - и ти ќе станеш крал...
190.00 ден.
Без ДДВ:190.00 ден.
Учење низ игра бр. 7 пристигна!„Овошје и зеленчук“ – песни слатки за плодови слатки! Во новата креативна книга за боење и читање од нашиот млад а..
190.00 ден.
Без ДДВ:190.00 ден.
Кутија за млади авантуристи
-25 %
5 УРНЕБЕСНИ авантури во Кутијата за МЛАДИ АВАНТУРИСТИ!Кога имате родители кои сакаат да летуваат на оддалечени места, дури и стигнувањето таму м..
1,380.00 ден. 1,840.00 ден.
Без ДДВ:1,380.00 ден.
Патувањето во Куба
-19 %
Во оваа НОВА книга од популарниот серијал „Патувањата со моето семејство“, Чарли оди во Куба, остров полн со изненадувања, тајни и спротивности!По..
290.00 ден. 360.00 ден.
Без ДДВ:290.00 ден.
Лето во градот
-19 %
НОВО продолжение на популарниот и урнебесен серијал за љубопитното семејство на Чарли и нивните неверојатни патувања низ светот!Нешто сомнително с..
290.00 ден. 360.00 ден.
Без ДДВ:290.00 ден.
Неверојатно патување низ вселената
-16 %
Во оваа книга, Маури Кунас го носи во вселената секој што сака да лета, заедно со учениците од 3000-та година. Настаните во оваа книга се с..
380.00 ден. 450.00 ден.
Без ДДВ:380.00 ден.
Процес
-15 %
Франц Кафка (1883-1924) е едно од најзначајните имиња на современата светска литература и современиот роман. За тоа сведочат фактите што сите најпозна..
297.50 ден. 350.00 ден.
Без ДДВ:297.50 ден.
Дон Кихот
-15 %
Дон Кихот е првиот модерен роман кој модерната книжевна критика го смета за посебно дело во европската книжевност. Во него се нижат сликите на неодоли..
212.50 ден. 250.00 ден.
Без ДДВ:212.50 ден.
Демијан
-15 %
Херман Хесе (1877-1962) своето исклучително книжевно дело го исполнил со хуманизам,барање одговор на темелните прашања за човековото постоење и истраж..
238.00 ден. 280.00 ден.
Без ДДВ:238.00 ден.
Злосторство и казна
-15 %
Злосторство и казна е прв меѓу големите романи кои на Фјодор Михајлович Достоевски му донесоа светска слава. Најпознат е и најпопуларен најверојатно п..
416.50 ден. 490.00 ден.
Без ДДВ:416.50 ден.
Странецот
-15 %
Автор: Албер Ками
Романот Странецот од францускиот писател Албер Ками е едно од највлијателните дела на современата проза. Во овој краток, модерен роман, на згуснат и п..
195.50 ден. 230.00 ден.
Без ДДВ:195.50 ден.
Грдото пајче
-15 %
Ханс Кристијан Андерсен е роден во Оденсе, Данка во 1805 година како син на сиромашен чевлар. Андерсен во почетокот пишувал песни и патописи, а потоа ..
119.00 ден. 140.00 ден.
Без ДДВ:119.00 ден.
Петар Пан
-15 %
Џејмс Метју Бари, шкотски автор и писател за деца, станал познат по објавувањето на приказната за Петар Пан, момчето кое живее во Недојдија, војува со..
195.50 ден. 230.00 ден.
Без ДДВ:195.50 ден.
Доктор Офболи
-15 %
Доктор Офболи е главниот јунак на истоимената, популарна книга за деца на познатиот руски писател Корнеј Чуковски (1882 – 1969). Авторот има напишано ..
153.00 ден. 180.00 ден.
Без ДДВ:153.00 ден.
Дневникот на Ана Франк
-15 %
Автор: Ана Франк
Ана Франк е родена во 1929 година во Франкфурт, Германија, како ќерка на еврејски емигранти кои поради германскиот фашизам во 1933 година пребегнале в..
272.00 ден. 320.00 ден.
Без ДДВ:272.00 ден.
Пипи долгиот чорап
-15 %
Книгата за деца „Пипи Долгиот Чорап“ е дело на шведската авторка Астрид Линдгрен (1907-2002). Со пишување започнала да се занимава сосема случајно, ко..
195.50 ден. 230.00 ден.
Без ДДВ:195.50 ден.
Пет мали индијанци
-31 %
Автор: Мишел Гуд
Кени, Луси, Хауи, Мејзи и Клара. Пет деца оттргнати од своите семејства. Поранешни ученици во Мисионерското училиште. Раштркани низ запуштените и ва..
250.00 ден. 360.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Индијански коњ
-31 %
Романот „Индијански коњ“ е незаборавно ремек-дело на еден од водечките канадски писатели Ричард Вагамис и еден од 20-те најдобри романи на изминатата ..
250.00 ден. 360.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Клаузулата за татковство
-31 %
„Разурнувачки и брутално искрен портрет на едно модерно семејство. Борба на генерации, кои се обидуваат да опстојат заедно“ National Book Award for T..
250.00 ден. 360.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Мажи во моја ситуација
-31 %
Осло, 1992. Арвид Јансен има триесет и осум години, разведен и препуштен сам на себе. Тој ги губи или го напуштаат сите што му се драги. Животот му ст..
250.00 ден. 360.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Пепел во устата, песок во чевлите
-24 %
Арвид Јансен е кревко, хиперсензитивно момче кое живее во предградието на Осло, во раните шеесетти години. Неговото семејство е сиромашно – татко му е..
190.00 ден. 250.00 ден.
Без ДДВ:190.00 ден.
Земјата потпевнува во Бе-мол
-43 %
Велс, 1950-тите години, мало тивко гратче во кое малкумина се подготвени да ја кажат вистината...Младата Гвени Морган има дарба – таа секоја вечер..
200.00 ден. 350.00 ден.
Без ДДВ:200.00 ден.
Тајна
-30 %
Книга полна со ТАЈНИ  во која се испреплетени  радоста и тагата, страста и љубовта…Една старица умира и остава таен дневник на своето ..
280.00 ден. 400.00 ден.
Без ДДВ:280.00 ден.
Библиотека на сенките
-29 %
???? МИСТЕРИОЗНО убиство на Лука Кампели во неговата антикварна книжарница... ТАЈНО библиофилско друштво...  Некои луѓе поседуваат огромна МОЌ ..
350.00 ден. 490.00 ден.
Без ДДВ:350.00 ден.
Како го добив талентот за живеење
-38 %
Холандскиот бестселер, инспиративната и трагикомична автобиографска приказна „Како го добив талентот за живеење“ од авторот Родан ал Галиди е конечно ..
250.00 ден. 400.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Астра
-29 %
Дали би можеле да се видите себеси онака како што другите ве гледаат?Родена и порасната во оддалечена комуна во Британска Колумбија, Астра Брајн д..
250.00 ден. 350.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Локум
-19 %
Приказна за бурна љубовна врска... Експлицитно еротска, искрена и отворена.Холандски скулптор во своето студио, бесен поради љубовта што ја изгуб..
260.00 ден. 320.00 ден.
Без ДДВ:260.00 ден.
Една мала грешка
-30 %
Автор: Ема Куртис
Вики Сигрејв е благословена: три убави деца, успешен и доминантен сопруг, одлични пријатели и работа што ја сака. Кога таа носи одлука во дел од секун..
280.00 ден. 400.00 ден.
Без ДДВ:280.00 ден.
Златниот кафез
-30 %
Џек и Феј имаат наизглед идиличен живот… барем така се чини на прв поглед. Таа е мажена за успешен бизнисмен со кого има прекрасна ќерка. Иако заедно ..
280.00 ден. 400.00 ден.
Без ДДВ:280.00 ден.
Сребрени крилја
-22 %
„Сребрени крилја“ на шведската писателка Камила Лекберг е долгоочекуваното продолжение на нејзиниот бестселер „Златниот кафез“ – психолошки трилер, во..
350.00 ден. 450.00 ден.
Без ДДВ:350.00 ден.
Нештата што ќе ги видите само кога ќе забавите
-25 %
Како да бидете спокојни и мудри во забрзаниот светБестселер продаден во повеќе од 3 милиони примероци„Дали светот е толку забрзан или &n..
450.00 ден. 600.00 ден.
Без ДДВ:450.00 ден.
Бесплатна испорака за нарачки над 1000 денари.